niemiecki
Niemiecki w wideo,

“Lato w Barcelonie”

Wakacje już powoli dobiegają końca. Wielu z Was pewnie urlop ma już za sobą, ale co niektórzy dopiero udają się na letni wypoczynek. A co powiedzielibyście na lato w Barcelonie? Hmm, kusząca propozycja ale dzisiaj tylko filmowa. Zapraszam Was na kolejny wpis z serii niemiecki w wideo  🙂 

Ein Sommer in Barcelona

Ein Sommer in Barcelona” (dosłownie “Lato w Barcelonie) (2015) – komedia 

Jeśli jesteście fanami ambitnego kina, a na dodatek oczekujecie wartkiej akcji, ta produkcja z pewnością nie jest dla Was. Komedia romantyczna? Kto to widział, żeby polecać coś takiego? A jednak spróbuję. Nie chodzi mi o to, żebyście pokochali opowieści o poszukiwaniu szczęścia, romantycznej miłości i o wszystkim, co się z tym wiąże. Nie jestem też znawcą kina, który będzie rekomendował perełki sztuki filmowej. RÓŻNORODNOŚĆ. Był typowy dramat (“Skok w życie“), teraz jest komedia. Jeśli nadrzędnym celem oglądania filmów w języku niemieckim jest rozwój sprawności językowych, powinniście zadbać o to, by docierały do Was urozmaicone formy językowe. Prosty przykład: Oglądam serial medyczny – z jakim słownictwem mam przeważnie do czynienia? Na pewno z innym, niż oglądając filmy kryminalne. Wprawdzie dramat i komedia nie będą różnić się tak skrajnie pod względem słownictwa (zależy od tematyki), ale mimo wszystko warto zdobyć nowe doświadczenie.

Lato w Barcelonie” to film, który wyemitowany został 15.11.2015 o godzinie 20:25 w niemieckiej stacji ZDF (Zweites Deutsches Fernsehen) w ramach serii “Herzkino“.

herzkino

Filmy prezentowane w Herzkino są warte polecenia ze względu na stosunkowo łatwy do zrozumienia język. A jeśli dodatkowo trafiają w Wasze filmowe gusta, to nie zwlekajcie dłużej tylko zapoznajcie się z programem stacji ZDF.


Ein Sommer in Barcelona.

Młoda asystentka ds. korespondencji w języku obcym Lisa Hellman (Sinja Dieks) przybywa do Barcelony. Poznaje tam bogatego bankowca Emilio (Nahuel Häfliger), z którym planuje wspólną przyszłość. Aby zostać zaakceptowana przez rodzinę narzeczonego Alvarado, decyduje się przyjąć chrzest. Na ceremonii pojawia się babcia Lisy i skutecznie zakłóca jej przebieg. Jakie przesłanki kierują starszą kobietą? Jakie tajemnice skrywa rodzina Alvarado i czy główna bohaterka ostatecznie stanie się jej częścią? 

Zainspiruj się niemieckim!

Zostaw komentarz: