Warning: setcookie() expects parameter 3 to be integer, float given in /home/niemieck/domains/niemiecka-inspiracja.pl/public_html/wp-content/plugins/social-locker/bizpanda/includes/functions.php on line 628

Warning: setcookie() expects parameter 3 to be integer, float given in /home/niemieck/domains/niemiecka-inspiracja.pl/public_html/wp-content/plugins/social-locker/bizpanda/includes/functions.php on line 633
"Skok w życie" - niemiecka-inspiracja.pl
film
Na Luzie, Niemiecki w wideo,

“Skok w życie”

Zapewne słyszeliście o tym już wielokrotnie, że najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest wyjazd do kraju, w którym ludzie na co dzień się nim posługują. Jesteśmy wówczas niejako zmuszeni do kontaktu z językiem obcym 24 godziny na dobę. Na każdym kroku towarzyszą nam obcojęzyczne napisy, dźwięki i zaczynamy uczyć się go w sposób naturalny. Osobiście jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem. Ale co zrobić, gdy nie mamy możliwości wyjazdu i chcemy nauczyć się języka obcego tu i teraz?

 

To bardzo proste. Wystarczy, że stworzymy sobie warunki w pewnym stopniu przypominające te zagraniczne. Oczywiście nie jesteśmy w stanie sprawić, że ludzie wokół nas zaczną mówić po angielsku czy po niemiecku. Możemy natomiast jak najczęściej “bombardować” się tym językiem, nie zapominając o sprzyjającej formie:
– Jeśli lubisz słuchać muzyki, to słuchaj piosenek w języku obcym (śpiewaj, tłumacz, korzystaj z naszych propozycji muzycznych – niemiecki w muzyce).
– Jeśli nowe wiadomości są dla ciebie na wagę złota a surfowanie w sieci sprawia ci przyjemność, zainspiruj się wpisami – niemiecki w sieci.
– Jeśli swój czas wolny spędzasz przed telewizorem, obejrzyj film lub serial proponowany przez nas w nowej serii – niemiecki w wideo.

Sprung ins Leben

Film w języku niemieckim – dlaczego nie? Zanim jednak zdecydujemy się na coś konkretnego, zwróćmy uwagę czy nie jest on dla nas zbyt trudny. Przecież ostatnią rzeczą jakiej chcemy jest utrata motywacji do nauki języka obcego.

Dzisiejsza propozycja to niemiecki film z gatunku dramat.

“Sprung ins Leben” (dosłownie “Skok w życie”) (2014)

Nie wszystko w życiu układa się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Czasami ułamki sekund decydują o tym, że nasze dotychczasowe plany i priorytety muszą ustąpić miejsca innym. Jeszcze trudniej jest pogodzić z obecnym stanem rzeczy, gdy człowiek jest młody i wydawać by się mogło, że ma wszystko przed sobą.
“Sprung ins Leben” – to historia siedemnastoletniego Sebastiana (Lucas Reiber), który w skutek tragicznego wypadku siada na wózek inwalidzki. Wychowywany jedynie przez matkę (Simone Thomalla) “Basti” jest dobrze zapowiadającą się gwiazdą piłki nożnej. Jednak jego plany związane z karierą sportowca muszą poczekać. Jak młody chłopak odnajdzie się w nowej sytuacji? Czy uda mu się zachować dobre relacje z matką, która obwinia się o wypadek samochodowy i kalectwo syna? A może ktoś postronny będzie umiał spojrzeć inaczej na całą tę sytuację?

Zachęcam Was do obejrzenia filmu i pozostawienia opinii w komentarzach 🙂

 

Zainspiruj się niemieckim!

Zostaw komentarz: