niemiecki
Na Luzie,

Blog niemiecka-inspiracja.pl

Herzlich willkommen auf meinem Blog

 

– Język niemiecki? Nie, to nie dla mnie. Ja uczę się angielskiego. – No co ty, kto by się uczył takiego języka. – A po co komu niemiecki? Jest taki „ciężki” i w ogóle zagmatwany.

Niestety przekonanie, że język niemiecki jest językiem trudnym i „nieatrakcyjnym”, jest dzisiaj dość powszechne. Osobiście zdarzało mi się słyszeć je nie raz. Z racji wykonywanej profesji w środowisku uczniów, ale również niejednokrotnie w towarzystwie ludzi, którzy poza niemiłymi wspomnieniami z lat szkolnych nie mają z nim na co dzień do czynienia. Skąd właściwie bierze się to negatywne nastawienie do tego języka? Czy naprawdę jest on tak „ciężki” i trudny, że nie warto zawracać sobie nim głowy? Odpowiedź brzmi: NIE. Dlaczego? I co w nim takiego fascynującego? -To jednak temat na dłuższą dyskusję. Zapewniam Was, że jeszcze do tego powrócimy.

A Wy, drodzy Czytelnicy, spotkaliście się z takimi opiniami na temat języka niemieckiego? Podzielacie te poglądy, czy może macie zupełnie inne zdanie co do przydatności niemieckiego we współczesnym świecie? Niezależnie od tego, jak odpowiedzieliście na powyższe pytania i jaki macie stosunek do języka Goethego, zapraszam Was na mojego bloga niemiecka-inspiracja.pl

Najogólniej rzecz biorąc, chciałabym zainspirować Was  do nauki języka niemieckiego, a przede wszystkim zmienić Wasze nastawienie. Bo może nie zdajcie sobie sprawy, jak wiele zależy od Was samych, od Waszego podejścia. Blog niemiecka-inspiracja.pl kieruje do wszystkich tych, którzy chcieliby odkryć pozytywne strony języka niemieckiego, nauczyć się gramatyki i słownictwa, a od czasu do czasu zaczytać się w postach poświęconych szeroko rozumianej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Tak naprawdę spotkacie się tutaj z językiem niemieckim w różnym wydaniu i pod wieloraką postacią. Zapraszam nie tylko osoby, które dopiero rozpoczynają naukę języka niemieckiego, ale również  tych, którzy początki mają już dawno za sobą. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Zachęcam Was serdecznie do komentowania postów, piszcie o tym co chcielibyście tutaj znaleźć, jakie są Wasze oczekiwania.

Blog o języku niemieckim!

Wspólnie ZAINSPIRUJMY SIĘ NIEMIECKIM!

Zainspiruj się niemieckim!

Comments (2)

  1. Diana Korzeb - Językowy Precel
    24 lipca, 2015 at 17:14

    O! Germańska rodzina rośnie w siłę :D! Powodzenia w blogowaniu 🙂

Zostaw komentarz: